Miért? Egyre több fiatal érzi azt, hogy nem elég önmaga – szűrők, mesterséges szépségideálok, közösségi média hatása.
A kamasz, aki több személyiséget hord, mint ruhát
Önazonosság a TikTok generációban…
Sziasztok, Emma vagyok. 17 éves, másodikos szakközepes. És igen, ez a történet rólam szól.
Egy ideje már csak görgettem... reggeltől estig. Insta, FB, TikTok, Snapchat – mintha mind ugyanazt mondanák: nem vagy elég jó. Vékonyabbnak kellene lenned. Szebbnek. Lazábbnak. Sikeresebbnek. Érdekesebbnek. Valakinek. De nem annak, aki valójában vagy...
Én is elkezdtem felvenni a "maszkokat". Egyik nap "soft girl" filterrel, másnap "baddie" sminkkel, közben meg a hangomat is úgy próbáltam formálni, ahogy a trendi influenszerek beszélnek. Annyira akartam, hogy szeressenek. Hogy lájkoljanak. Hogy kelljek.
És egy nap, mikor visszanéztem a saját videómat, nem tudtam, ki az a lány a képernyőn. Ismerős volt – de idegen. Mosolygott, de én belül üres voltam. Elkezdtem kerülni a tükörképet. Csak filterrel néztem magamra. És amikor valaki élőben dicsért meg, azt hittem, hazudik.
Aztán jött az a pont... nem nagy dolog, csak egy átlagos nap. Egy beszólás az osztályból, amitől elsírtam magam a suli mosdójában. Mert nem azért fájt, amit mondtak – hanem mert én is így gondoltam magamról. Akkor éreztem először: valami nagyon nincs rendben.
És akkor találtam rá Major Krisztire. Nem pszichológus, nem tanár, nem a barátnőm – de valahogy mindhárom egyben. A Merj keresni oldalon olvastam róla, és írtam neki. Ő volt az első, aki nem azt kérdezte, hogy mi a baj veled, hanem azt, hogy ki vagy te valójában.
Mentorként nem mondta meg, mit csináljak. Kérdéseket tett fel. Feladatokat adott. Egy térképet kaptam – egy úthoz, amin csak én járhatok. Először csak egy kicsi Emma-t találtam – nagyon mélyen. De vele kezdtem újra beszélgetni. És mostanra már nem félek tükörbe nézni. Vagy filter nélkül kitenni egy képet. Vagy egyszerűen csak lenni, önmagam.

Most először érzem azt, hogy nem kell minden nap új személyiséget viselnem. Mert elég vagyok. És ha ezt most olvasod, és ismerős, amit leírtam... akkor csak annyit mondok: Merj keresni és 📩 Kérj konzultációt most, (Budapest/Göd)
Emma
Ja és lesz Folyt. köv. – Emma tapasztalása a térképről, a konkrét gyakorlatokról, és arról, hogyan változott a mindennapjaihoz való viszonya. Kövessétek a Merj keresni oldalt, hogy ne maradjatok le.
Ha szeretnél megosztani velem bármit, csak ✏️ írj!